Çıktığımız gönül yolculuğundan gururla döndük

7 bölgede 61 ihracatçı birliği “Ben de bu seferberliğin bir parçasıyım” dedi. İhracatçı birlikleri adlarına yaraşır bir şekilde birlik olmanın gereğini yaptı. 

Değerli meslektaşlarım

Hiç şüphesiz milletimizin en önemli hasletlerinden biri, kötü günde birlik olmak, vatan sevgisi etrafında kenetlenmektir. Allaha şükürler olsun ki milletimizin bu özelliği sayesinde devletimiz ve hürriyetimiz ilelebet payidar olacaktır.

Gencinden yaşlısına, İstanbullusundan en ücra köylüsüne kadar milletimizin her bir ferdi mevzu vatan olduğunda aynı cesaret ve ferasetle hareket etmektedir.

İşte bu yüce millet, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılının arifesinde bir kez daha beka sorunuyla karşı karşıya. Bizim gelecekten bir korkumuz yok. Allahın da izniyle önce devletimize sonra kendimize ve milletimize güvenimiz tam. Türkiye gösterilmek istenenin çok üzerinde bir kudrete sahiptir.

Türkiye'nin ihracat ailesini temsilen biz de gücümüzü devletimizden ve milletimizden yana ortaya koymak için harekete geçtik. “Birliklerimiz birlikteliğimizdir' sloganıyla Destek TİM'ini yola çıkardık.

Bu bir gönül harekatıdır. 7 bölgede 61 ihracatçı birliği “Ben de bu seferberliğin bir parçasıyım” dedi. İhracatçı birlikleri adlarına yaraşır bir şekilde birlik olmanın gereğini yaptı.

Varlığına minnettar olduğumuz, ülkemizin asırlık çınarı Kızılay'ı da arkamıza alarak 35 TIR'lık destek konvoyunu Gaziantep'ten operasyon bölgesine uğurladık. Bölge halkına, başta geleceğimiz olan evlatlarımıza milletimizin samimi desteğini ulaştırmak istedik. 35 TIR giyim, zorunlu ihtiyaçlar ve gıda ile dolu dolu yola çıkarken biz de konvoyun arkasından operasyon bölgesine ulaştık.

Fabrikalarımız çalışıyor. Gümrüklerimiz çalışıyor, ar-ge merkezlerimiz, bankalarımız, çalışıyor. İhracatçı üretmeye, rekabet etmeye devam ediyor. Kazanıyor ve kazandırıyor. Ama bugün başımızı işimizden kaldırmak günü. Kendi derdimizden kurtulma, milletimizin derdi ile dertlenme günü.

Gaziantep Valimiz Davut Gül'e, Belediye başkanımız değerli dostum Fatma Şahin'e, Kızılay'ın Başkanı Kerem Kınık Hoca'ya, “Ürün vermek yetmez, biz de oraya geleceğiz” diyen bütün birlik başkanlarımıza, 85 bin üyemize yürekten teşekkür ediyorum.

Biz bir gönül yolculuğuna çıkıyoruz, Biz bir destek konvoyu oluşturuyoruz dediğimizde telefonlarımız susmak bilmedi. Çok duygulu günler yaşadık.

Kravatlarımızı ceketlerimizi çıkarıp milletimizin bizi beklediği yere gitmenin, onlarla çay içmenin keyfini ve gururunu yaşadık. İllerimizin valileri, belediye başkanları, kaymakamlarımız, askeri yetkililer bizim bu gönül yolculuğumuza büyük destek verdiler.

Gaziantep, Kilis, Akçakale, Ceylanpınar… Ayak bastığımız her yere selam götürdük. Biz Mehmetçiğe moral olmak isterken onlar bize moral verdi. İhtiyaç sahiplerinin altında kaldıkları bu ağır yüke rağmen nasıl vakur durduklarını görüp gururlandık.

Bu çağımızın, içinde yaşadığımız zamanın bir gerçeği. Adı konmamış bir savaş sürüyor yanı başımızda. Dost düşman birbirine karışmış durumda. Bu bedel hepimizin. Sınır boyundaki insanlarımızın yaşadıklarına kimse gözünü kapatamaz. Kimse kendi huzurlu ve güvenli alanına saklanamaz. Biz yüz yıl ince bir yemin ettik. Bu vatanın her bir karış toprağı namusumuzdur dedik.

Kimin elinden ne geliyorsa bu sözün arkasında durmalıdır. Çok şükür insanımız bu sözünü daha dün gibi hatırlıyor.

Değerli meslektaşlarım

Biz sizlerin selamını, desteğini oralara ulaştırdık. Onların selamını ve teşekkürünü de size getiriyoruz. TİM ailesi kendine yakışanı, gücünün gereğini yapmıştır. Bu bir hayır işi değil vatan borcudur. Bu borç 35 TIR ile ödenmez biliyoruz ama vatan toprağına basmak, orada olduğumuzu göstermek büyük bir onurdu. BU onur 85 bin üyemize ait. Bu onur sahada çalışan, üreten, rekabet eden şikayet değil çözüm üreten tüm üyelerimize ait. BU ay gündemimizde kurlar, faizler yoktu. Vatan söz konusu olduğunda geri kalan her şey teferruattır. 

CANLI DESTEK