TİM ve İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterleri 2. Toplantısı Dış Ticaret Kompleksi'nde Gerçekleşti

28 Ağustos 2022

TİM ve İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterler toplantılarının ikincisi TİM Başkanı Mustafa Gültepe'nin teşrifleri, TİM Genel Sekreteri Bilal Bedir'in ev sahipliğinde ve ihracatçı birliklerinin genel sekreter ve yardımcılarının katılımıyla İstanbul Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

26 Ağustos 2022 tarihinde yapılan ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe'nin konuşmacı olarak teşrif ettiği toplantıya TİM ile TİM çatısı altında faaliyet gösteren ihracatçı birliklerinin genel sekreter ve yardımcıları katıldı. 

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, TİM'in ve 61 ihracatçı birliğinin beraberlik ruhuyla ve ortak akılla hareket etmesinin önemini vurguladı. Bu sayede tüm sorunlara birlikte çözümler getirileceğine, sonuçta kurumlarımızı ve ihracatımızı hak ettiği yerlere taşıyabileceğimizi aktardı. Ardından şunları kaydetti: "Göreve geldiğimiz ilk günden beri bu bilinçle hareket eden bizler, birliklerimiz ve birliklerin genel sekreterleri olan siz değerli arkadaşlarım ile yeni dönemde daha aktif ve senkronize bir şekilde çalışacağız. İnşallah yeni dönemde birlikte TİM'i strateji ve vizyon liderliği yapan, gündem belirleyen bir kimliğe kavuşturacağız. Göstermiş olduğunuz gayretli çalışmalarınızdan ve meclisimize katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”.

Açılış konuşmasının ardından ihracatçı birliklerimizin daha aktif ve daha verimli faaliyetler yürütebilmesi için birliklerin görev ve sorumlulukları ile gündemde yer alan konular hakkında bilgilendirmeler yapıldı. TİM Genel Sekreteri Bilal Bedir'in ev sahipliğinde gerçekleşen bu toplantıda ihracatın daha fazla artırılması için yapılacak çalışmalar, projeler ve faaliyetler ele alındı. Ardından birliklerin genel sekreterleri, gündemdeki çeşitli konularla ilgili soru, görüş ve önerilerini paylaştılar.

Toplantıda ayrıca, İhracat ailesine hizmet ile geçen 13 yılın ardından emekliye ayrılan Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Genel Sekreteri Özkan Aydın'a görevi müddetince hizmet ve katkılarından dolayı TİM Başkanı Mustafa Gültepe tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

İlgili Fotoğraflar

CANLI DESTEK