Ali Can YAMANYILMAZ

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

20 Nisan 1962 Adana doğumlu Ali Can YAMANYILMAZ, evli ve iki çocuk sahibidir. Lise mezunu olup; Arapça, Rusça, İngilizce dillerini bilmektedir. Baba mesleği tekstil ile iş hayatına başlamış, Bursa'da tekstil işini geliştirerek pek çok yurtdışı ülkelerine ihracat yapmıştır. İlerleyen yıllarda motosiklet ithalatı yaparak ülke içerisinde pek çok şube ile hizmet vermiştir.

Daha sonraları sektör değiştirerek narenciye işleme ve paketlemesi ile Doğu blok ülkelerine yüksek oranda ihraç yaparak, sektörde büyük bir yer edinmiştir. 2002 senesinde su ürünleri sektörüne geçiş yaparak; kurbağa, salyangoz ve balık işleme, paketleme ve satışında ilerleme kaydederek firmasını yurt içi ve yurt dışında tanınmış bir isim haline getirmiştir. Günümüzde de ürün çeşitliliğini artırarak sürekli gelişim içerisinde emin adımlarla ilerlemektedir. 2010 yılında Alabalık yetiştiriciliğinde de faaliyete başlamış olup; üretim, işleme ve satış üçlüsünü bir araya getirmiştir.

2010-2018 yılları arasında Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Yamanyılmaz, 2018 yılından itibaren ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini başarı ile yürütmektedir.

CANLI DESTEK