İbrahim PEKTAŞ

Çelik İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı

1953 yılında Malatya'da doğan İbrahim Pektaş, 1976 yılında Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden oldu. ABD-Western İllinois University'de Makro Ekonomi dalında Yüksek Lisans Programı'nı tamamlayan Pektaş, 1977 yılında Çalışma Bakanlığı'nda İş Müfettiş Yardımcısı olarak çalışma hayatına başlamış, 1980 yılında Devlet Planlama Teşkilatı İhracat Teşvik Grup Başkanı olarak görev almış, 1988 yılında Devlet Bakanlığı'nda Devlet Bakanlığı Müşaviri olarak kariyerine devam ederek, 1989 yılında Türk Hava Yolları'nda; Denetim Kurulu Üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

1992'li yıllardan günümüze kadar Diler Holding A.Ş. ve bünyesindeki şirketlerin tümünde Yönetim Kurulu Üyesi, Diler Demir Çelik End. Ve Tic. A.Ş., Diler Dış Ticaret A.Ş., Yazıcı Demir Çelik San. Ve Tur. Tic. A.Ş. ve Diler Yatırım Bankası A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Asil Çelik San. Ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürüyor.

1994 yılında Çelik İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Pektaş, 1995-2005 tarihleri arasında da Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde Başkan Vekili olarak görev aldı. 2010 yılı itibariyle de Çelik İhracatçıları Birliğinde Yönetim Kurulu Üyesi olan Pektaş, TİM Sektörler Konseyi Üyesi olarak halen görevini sürdürüyor. Evli olup üç çocuk sahibi olan Pektaş, İngilizce ve Fransızca biliyor.

CANLI DESTEK