Çetin TECDELİOĞLU

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Başkanı

1971 yılında Malatya'da dünyaya gelen Çetin Tecdelioğlu, ilk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, Kabataş Lisesi'nden 1987 yılında mezun oldu. Tecdelioğlu'nun genç yaşlarda başlayan girişimcilik ruhu Osmanlı İmparatorluğu döneminde “Tecdeli” olarak tanınan büyük dedesi Ahmet Hoca'nın 1880 yılında temellerini attığı sıcak ve soğuk demir işleme atölyesi ile başlamıştır.


Bir aile geleneği haline gelen metal ile bağlar şu anda 3'üncü kuşak temsilcilerin, yönetimde söz sahibi olduğu üretimde Çetin Cıvata, pazarlamada da Civtec Cıvata A.Ş. ile devam etmektedir. 1987 yılında adım atılan ve şu an 18 şirketi barındıran Tecde Group bünyesinde birçok farklı alanda görev almıştır. Bağlantı elemanları alanında sektörün söz sahibi bir üreticisi haline gelen Civtec Cıvata'da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Tecde Group'un bir başka misyonu da ülkemize 1984 yılında ilk yerli bilgisayar markası Aidata'yı kazandırmasıdır. Boğaziçi Holding bünyesinde bilişim, bilişim teknolojileri ve tüketici elektroniği alanlarında söz sahibi olan Group'ta yönetim üyeliği görevinde bulunan Tecdelioğlu son olarak 2022 Mayıs ayında gerçekleştirilen İDDMİB İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.


İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu aynı zamanda TİM Türkiye İhracatçılar Meclisi Sektör Kurulu başkanı olarak yeni yönetimde de yer almaktadır.


Tecdelioğlu aynı zamanda iş hayatındaki birikim ve deneyimlerini ülkemizin geleceğine bir katkı sunmak adına sivil toplum kuruluşları ve derneklerde görev alarak paylaşmayı kendisine görev olarak eddletmiştir. Şu anda görevde olduğu bazı kurum ve kuruşlar;

*İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Yönetim Kurulu Başkanı
* Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi
* Türkiye İhracatçılar Meclisi Demir ve Demir Dışı Sektör Kurulu Başkanı
*Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) Yönetim Kurulu Başkanlığı,
*İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği (İMSAD) Başkan Vekilliği,
*Malatya İşadamları Derneği (MİAD) Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği,
*Tecde Group Yönetim Kurulu Üyeliği,
*Boğaziçi Holding Yönetim Kurulu Üyeliği,
*Civtec Cıvata Yönetim Kurulu Üyeliği'dir.


Çetin Tecdelioğlu 3 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 

CANLI DESTEK