Birlik ruhu, itici gücümüz olacak

Birlik ruhu, itici gücümüz olacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde yeni bir dönemin kapılarını aralıyoruz. Dört yıl boyunca İsmail Gülle ve beraberindeki yönetim ile omuz omuza, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. İsmail Başkan ile bizler de yaşanan sorunlara çözüm bulmak için gayret gösterdik. Rekorlar kıran ihracat ailemize, gece gündüz katkı sunduk. Yeni dönemde çok daha fazla katkı sunmaya devam edeceğiz.

Ekonominin büyümesi ve dünya devleri arasında yer alması için çalışan, üreten, 61 İhracatçı Birliği, 27 sektör ile 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu Türkiye İhracatçılar Meclisi, 13 Haziran'da İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni ile birlikte TİM 29. Olağan Genel Kurulu'nu düzenledi. Tek aday olarak girdiğimiz seçimde, İsmail Başkan'dan bayrağı devraldık. Amacımız, TİM ile ihracatçımızı iyi bir şekilde geleceğe hazırlamak ve ihracatımızı çok daha ileriye taşımak. Türkiye'yi beraberce ortaya konan 500 milyar dolarlık ihracat hedefine yaklaştırmak.

İhracat, Türkiye'nin geleceği ve vazgeçilmezidir. Türkiye İhracatçılar Meclisi vizyonunu ortaya koyarak gerek şirketler gerekse birlikler vasıtasıyla stratejilerimizi birlikte belirleyeceğiz. Türkiye'yi gelecek dönemde çok farklı konumlara getireceğiz. Türkiye'yi ihracatta marka ülke yapmak hedefiyle yola çıkıyoruz. Dünyadaki trendleri izleyen değil, belirleyen bir ülke olmak için çalışacağız. Ülkemizin küresel ihracattan aldığı pay yüzde 1 civarında bulunuyor. Bu payı yüzde 50 artıracak potansiyelimizin olduğuna inanıyorum. Kilogram başına ihracatta en azından 2 doları yakalayacağız. Türkiye ekonomisi, ihracat öncülüğünde yükselecek.

İhracatla yükselen Türkiye için 27 sektörümüzün, 61 birliğimizin etkin katılımı ile yeni dönemde Türkiye İhracatçılar Meclisi'ni strateji ve vizyon liderliği yapan, gündem belirleyen bir kimliğe kavuşturacağız. Yeni dönemde birlik ruhu, itici gücümüz olacak. Daha aktif ve senkronize çalışacağımız birliklerimizden gelecek projeler ve bilgi akışı ise en önemli veri kaynağımızı oluşturacak. Projeleri olgunlaştırıp, ekonomi yönetimine taşıyarak, ihracatımızın gelişimine katkı sunacağız. Yeni dönemde daha efektif çalışacağız. Türkiye İhracatçılar Meclisi, büyük bir aile…

Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak birlik ruhuyla hareket ederek ve tüm sektörlerin sorunlarına birlikte çözüm bularak ihracatı hak ettiği yere taşıyacağız.

Bize düşen edindiğimiz bu kazanımları, katma değerli ihracatla süsleyerek sürdürülebilir bir şekilde yarınlara taşımak. Hem ülke ekonomimizi hem de ihracatımızı bu hedeflerimize ne kadar yaklaştırabilirsek o kadar insan bundan mutluluk ve gurur duyacak.

O yüzden, hep beraber çok çalışmalıyız

CANLI DESTEK